خلاصه و معرفی کتاب سفر: پاندای بزرگ و اژدهای کوچک

پاندای بزرگ پرسید: «کدومش مهم‌تره، سفر یا مقصد؟» اژدهای کوچک گفت: «همسفر.»

خلاصه و بررسی سفر: پاندای بزرگ و اژدهای کوچک

کتاب «سفر: پاندای بزرگ و اژدهای کوچک» اثر جیمز نوربری با ترجمه نازنین فیروزی است. این کتاب توسط انتشارات میلکان در سال 1401 به چاپ رسیده است و در این مدت کوتاه توانسته فروش خوبی را به ثبت برساند.

این کتاب مجموعه‌‌‌ای از گفتگوها و نقاشی‌هایی است که نویسنده ابتدا در صفحات مجازی منتشر می‌کرد و سپس پس از بازخورد بالا از سمت کاربران، این مجموعه را به صورت کتاب منتشر کرد.

معرفی کتاب
نام کتاب: سفر پاندای بزرگ و اژدهای کوچک
نویسنده: جیمز نوربری
مترجم: نازنین فیروزی
انتشارات میلکان
تعداد صفحه: 160
موضوع: داستان خارجی، فلسفی

فهرست مطالب

خلاصه و بررسی سفر: پاندای بزرگ و اژدهای کوچک

درباره کتاب سفر: پاندای بزرگ و اژدهای کوچک

کتاب سفر: پاندای بزرگ و اژدهای کوچک، داستانی را روایت می‌کنند که دو هم‌سفر خوب با هم به ماجراجویی می‌روند. هر یک از این دو نفر، هم با خود و هم با محیط پیرامون کشمکش جذابی دارند.

کاراکترهای این کتاب در مسیر پرفراز و نشیب خود، گاهی همه چیز عالی می‌شود و گاهی اتفاقی ناگوار می‌افتد و زندگی واقعی را به نمایان می‌کشد. مناظر به تصویر کشیده شده در کتاب، حال و روز روحی کاراکترهای کتاب را به نمایش می‌گذارد و شما را بیشتر در معرض حس و حال کتاب قرار می‌دهد.

این کتاب به علاقمندان به داستان‌های با درون‌مایه فلسفی پیشنهاد می‌شود.

کتاب سفر: پاندای بزرگ و اژدهای کوچک

خلاصه کتاب سفر: پاندای بزرگ و اژدهای کوچک

پاندای بزرگ و اژدهای کوچک بار دیگر سفری را با هم آغاز می‌کنند، اما این بار همه چیز طبق برنامه پیش نمی‌رود.

پاندای بزرگ و اژدهای کوچک پس از مواجهه با طوفانی غیرمنتظره و سهمگین، مسیر خود را گم می‌کنند، تمام وسایلشان از بین می‌رود و دیگر از دار دنیا فقط همدیگر را دارند. آن دو گرسنه، خسته، درحال مواجهه با مشکلات و دور از خانه هستند و مقصدشان نیز نامعلوم است. اژدهای کوچک دیگر حتی امیدی به داشتن خانه و سرپناه در آینده ندارد، چه برسد به این  که فکر کند خانه‌ی آینده‌شان به زیبایی یا حتی بهتر از خانه‌ی قدیمی‌شان خواهد بود.

کتاب دارای 160 صفحه است که شامل متن و تصویر است که با توجه به حجم کم و روانی متن، خواندن آن در زمان کوتاهی قابل انجام است.

خلاصه و بررسی سفر: پاندای بزرگ و اژدهای کوچک

کتابی به مثابه یک تراپی

کتاب سفر پاندای بزرگ و اژدهای کوچک به مفاهیم گوناگونی می‌پردازد؛ غلبه بر موانع، تاب‌آوری، داشتن امید و یافتن آرامش در هرجایی که هستیم. این کتاب به دل هر خواننده‌ای می‌نشیند، از بزرگ تا کوچک و از هر فرهنگی، زیرا هرکسی می‌تواند با بخشی از داستان پاندای بزرگ و اژدهای کوچک ارتباط برقرار کند. به‌خصوص خوانندگانی که به‌تازگی با مشکل یا بحرانی مواجه شده‌اند، می‌توانند با اژدهای کوچک هم‌ذات‌پنداری کنند و از خرد پاندای بزرگ بهره ببرند.

خلاصه و بررسی سفر: پاندای بزرگ و اژدهای کوچک

جملاتی از کتاب سفر: پاندای بزرگ و اژدهای کوچک

 در تصاویر زیر جملاتی از «کتاب سفر: پاندای بزرگ و اژدهای کوچک» بیان شده است. برای دیدن تصاویر روی آن‌ها کلیک کنید.

ویدیو بررسی کتاب سفر: پاندای بزرگ و اژدهای کوچک

درباره نویسنده: جیمز نوربری

خلاصه و بررسی سفر: پاندای بزرگ و اژدهای کوچک
جیمز نوربری (James Norbury) هنرمند، نویسنده و تصویرگر انگلیسی اهل سوانسی است که به طبیعت و حیوانات علاقه زیادی دارد. او از پیشینه و تجربیات خود الهام و بهره می‌گیرد؛ از کمک داوطلبانه با افراد درگیر اضطراب و ناراحتی‌های روحی گرفته تا داشتن مشاغل عجیب و غریب و تلاش برای گذران زندگی. او اوقاتِ‌فراغت خود را به کتاب خواندن، بازی‌های ویدئویی، نواختن گیتار و تمرین کاراته اختصاص می‌دهد. همچنین جیمز نوربری تصویرگری آثارش را نیز خودش انجام می‌دهد. مهم‌ترین آثار منتشر شده از این نویسنده‌ی انگلیسی کتاب‌های «پاندای بزرگ و اژدهای کوچک» و جلد دوم آن، «سفر: پاندای بزرگ و اژدهای کوچک» است.

خلاصه کلام

کتاب سفر: پاندای بزرگ و اژدهای کوچک همانند قرص مسکنی است که سعی می‌کند دردهای ما را التیام دهد و بیان‌های خردمندانه‌اش به ما تسلی خاطر بدهد. زیبایی تصاویر سفر و شیرینی کلامش باعث شده هدیه‌ای مناسب برای هرکسی باشد.

اگر این مقاله را دوست داشتید، حتما در قسمت نظرات به ما بازخورد بدهید و این مقاله را برای دوستانتان ارسال کنید و مقاله را هم لایک کنید.
موفق و سربلند باشید 😊

خلاصه و بررسی سفر: پاندای بزرگ و اژدهای کوچک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *